Wskazówki dla nauczyciela


Drodzy Nauczyciele,
Dziękujemy za zaangażowanie w naszą Akcję. Zapewniamy, że dotychczas wszyscy uczestnicy bardzo dużo skorzystali i byli zadowoleni z przebiegu zabawy. Poniżej kilka wskazówek, jak najlepiej poprowadzić grupę przez Konkurs.

1. Kiedy się zgłosić?

Jak najszybciej. Macie wtedy czas, aby się przygotować i wybrać najlepszy dzień i pogodę na wyjście ze szkoły. Nie musicie Państwo trzymać się sztywno zadeklarowanego w zgłoszeniu terminu, a jeśli pogoda okaże się niesprzyjająca, możecie przełożyć wycieczkę na inny dzień.


2. Na ile pomagać uczniom?

Udział opiekuna jest raczej bierny. Liczymy, że opiekun będzie czuwał nad tym, aby dzieci były bezpieczne, aby pracowały drużynowo. Mogą korzystać ze źródeł – internetowych, literatury itd. Ale opracowanie pytań musi być autorskie.


3. Jak szukać kolejnych plansz?

Plansze łatwo znaleźć. Macie Państwo przecież mapkę i bardzo jasne wskazówki. W przypadku kłopotów – prosimy dzwonić z trasy.


4. Jeśli zajmiemy punktowane miejsce, to co dalej?

Zadzwonimy i poinformujemy Państwa o tym. Nie zdradzimy jednak od razu, które miejsce zajął Zespół. O tym dowiecie się Państwo podczas Gali. Na Galę zapraszamy całą grupę i maksymalnie dwóch opiekunów.


5. Czy można dopisać dzieci do grupy po zgłoszeniu lub zabrać mniej niż zadeklarowane?

O ile ilość osób w grupie nie przekroczy limitu 20, to nie ma problemu. Prosimy tylko o informację mailową. Jeśli Państwa klasa liczy np. 21 osób, zadzwońcie Państwo do nas – mamy prawo do warunkowego przyjęcia większego zespołu do konkursu.