Pytania

1. Na czym polega konkurs?

Konkurs ma formę gry miejskiej - podchodów. Uczestnicy poszukują zadań, które schowane są w różnych punktach miasta. Długość trasy to około 3 km.

2. Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 11 do 15 lat, które pod opieką nauczyciela stworzą zespół konkursowy z danej szkoły.

3. Kiedy odbędzie się gra konkursowa?

Konkurs będzie odbywać się od 20 września do 13 października (zgłoszenia przyjmujemy od 6 września).

4. Ile zespołów może zgłosić się z jednej szkoły?

Z jednej szkoły w konkursie może wziąć udział od 1 do 5 zespołów. W jednym zespole może być od 6 do 20 uczniów. Nie muszą być to dzieci z jednej klasy.

5. Jak zgłosić zespół?

Grupę można zgłosić wypełniając kartę zgłoszenia na www.graoczystaziemie.pl. W przypadku problemów prosimy o email na adres: artur.guziak@ebd.org.pl.

6. Kiedy można przejść trasę?

Trasę można przejść w dni powszednie – od 20 września do 13 października włącznie. W godzinach od 9:00 do 15:45 (uwaga: plansza numer 3 dostępna jest do godziny 15:45, o 16:00 zamykany jest obiekt, w którym się znajduje. Kolejne plansze są dostępne nieco dłużej. Kluczowe jest więc dotarcie do punktu trzeciego przed godziną 16:00).

7. Czy udział w warsztatach tworzenia przypinek jest obowiązkowy i co daje?

Warsztaty tworzenia przypinek z surowców wtórnych to forma uatrakcyjnienia Gry. Są nieobowiązkowe - można się zgłosić na samą grę lub na same warsztaty. Warsztaty nie są punktowane. Jeżeli jednak dwa zespoły otrzymają za zadania z Gry Miejskiej taką samą ilość punktów, wyżej punktowana będzie grupa, która wzięła udział w warsztatach.

8. Jak przejść trasę?

Nauczyciel otrzyma drogą elektroniczną (e-mail) adres pierwszej planszy. Do każdej kolejnej prowadzić będą wskazówki znajdujące się na planszy ją poprzedzającej. Wczytując się w nie, na pewno znajdziecie kolejne zadania. W przypadku wątpliwości możecie zerknąć na mapkę załączoną na planszy wcześniej. Warto zrobić jej zdjęcie np. telefonem komórkowym. W ostateczności – prosimy o telefon do organizatorów, pomożemy.

9. Kiedy reagować?

Prosimy o natychmiastowy kontakt telefoniczny 22 357 51 00 lub 12 646 22 92, jeśli zauważycie poważne uszkodzenia planszy, jeśli jej w ogóle nie ma (np. została ukradziona, porwana przez wiatr itd.) lub jeśli się zgubicie.

10. Jak przesłać karty odpowiedzi?

Uczniowie wypełniają karty odpowiedzi po powrocie do szkoły lub w trakcie zabawy. Wersja finalna powinna być przesłana w formie elektronicznej na podany w Regulaminie adres e-mail do dnia 16 października 2017 roku.

11. Jak oceniane są zadania?

Zadania są oceniane przez grupę ekspertów, zawsze z uwzględnieniem wieku dzieci w zespole! Oceniamy nie tylko wiedzę, ale kreatywność, staranność prac. Bardzo dużo punktów traci zespół, jeśli stwierdzimy plagiat np. ze źródeł internetowych. Za takie odpowiedzi zespół otrzymuje od zera do minus 10 punktów. Wszystko o zasadach konkursu można przeczytać w Regulaminie.

12. Kiedy odbędzie się wręczenie nagród?

Zakończenie konkursu w formie Gali odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w dniu 16 listopada 2017 r. Na uroczystość zostaną zaproszeni uczniowie i opiekunowie z wyróżnionych zespołów.

13. Nagrody

Nagrody to wartościowy sprzęt elektroniczny, książki i dyplomy. Jury konkursowe może zadecydować o przyznaniu dodatkowych nagród.